Поиск

Bookchallenge_ua: Як корабель назвеш

Великі цілі досяжні

Bookchallenge_ua: Як корабель назвеш
Марк Лівін про те, як ім'я проекту зумовлює його майбутнє

Bookchallenge_ua  проект писателей Катерины Бабкиной и Марка Ливина, которые поставили себе цель прочесть 400 книг за год. Каждую неделю Buro 24/7 публикует отчет об их успехах и приключениях.

 

Не можна щось робити, якось це не назвавши, особливо в час, коли без назви не залишається жодне місце на планеті, жоден квадратний кілометр на карті, у космосі чи будь-де інде, жоден продукт чи явище. Неймінг став успішним бізнесом, маркетологи та рекламні спеціалісти отримують мільйонні контракти, щоб вигадувати власні назви, які ми приймаємо у своє життя і без яких потім перестаємо його уявляти.

Хто знає, яким би був світ без "сьорча", "постінга" та "шеринга", чи досягли б мільйони людей успіху, якби не iPhone і Tablet, де би ми пили каву без антикафе та коворкінгів. Ці назви стали нашим способом життя, і тепер, коли комусь треба справити враження, розповісти про себе або чимось себе зайняти, він апелює до них.

І не те щоб ми перші, хто почав читати книжки виключно українською, розповідаючи про це в блогах, таким чином ставши фільтром для аудиторії, яка потребує якісного контенту. Але ми, здається, перші, хто дав цьому конкретну назву і зміг на власному прикладі показати, як це — зробити читання способом життя.

Bookchallenge_ua: Як корабель назвеш (фото 1)

Саме тут з’ясувалося, що можна менше сидіти в соціалках, не зависати в стрічках, не розбиратися в порожніх новинах, уважніше планувати свій час, менше писати в месенджери, пропустити новий сезон "Карткового будинку". Це виклик — уже не просто читати, а стати в опозицію з найбільш комунікабельним поколінням, відвоювавши для себе простір "один на один". В минулій статті Катя писала, що книга — це місце для усамітнення, і я не здивуюся, якщо в своєму проекті ми в більшості зібрали людей, які дуже хочуть відпочити від інформаційного шуму та невпинної і не завжди конструктивної взаємодії з іншими.

Тепер ми знаємо, що 200 книг — це справді дуже багато, ми можемо розділити сповна іронію людей, які казали, що з часом все почне плутатися, ми розуміємо, як важко всоте знаходити дотепну відповідь на питання "як читається?". Але нам 4 місяці. У нас 5 000+ активних учасників, більшість з яких підключилися до проекту з нашою кількістю книжок, тобто вони теж розуміють усі наші дрібні негаразди.

Наше місячне охоплення — близько 800 000 (тільки соціальні мережі), 2 600 постів ВК, 1 300 в інстаграмі, 2 000 у фейсбуці. Про нас написали усі розумні медіа, vk.com/ua назвали наш проект однією з найважливіших ініціатив 2015 року, далі нас підтримала українська "Вікіпедія", ми побували в багатьох студіях. I єдине питання, на яке ми поки не маємо відповіді: як це вплинуло на продаж книг? Нам допоможуть розумні люди-аналітики — і до 30 вересня ми знайдемо відповідь.

Але найважливіша цифра — 1 200 000 унікальних контактів з проектом. Це означає, що люди поверталися до нього по кілька разів: почитати колонки, знайти книжки, поцікавитися, як все відбувається в друзів. Думаю, якби всіх цих хороших людей зібрати на одному полі та хором з ними зачитати вірш Жадана — ми змогли би переплюнути навіть легендарний Learn to Fly Foo Fighters. І ми обов’язково над цим подумаємо.

Читайте также: Винни-Пух, Кафка, Гоголь: Кто вдохновляет украинских писателей и поэтов?

Buro 24/7

  • Фото: Женя Люлько

Оставьте комментарий

Загрузить еще