Поиск

Оголошено переможців Національної кінопремії \"Золота дзиґа\" — 2021

Оголошено переможців Національної кінопремії "Золота дзиґа" — 2021

Церемонія відбулася офлайн

Текст: Buro 24/7

Тріумфатором премії стала стрічка "Атлантида" режисера Валентина Васяновича

12 червня 2021 відбулася урочиста церемонія нагородження п'ятої національної кінопремії "Золота дзиґа". Цьогоріч подія відбулася офлайн. На відміну від минулих років, її не транслювали онлайн.

Імена переможців було опубліковано на фейсбук-сторінці організатора премії  Української кіноакадемії. Ведучими "Золотої дзиґи" 2021 були акторка Дар'я Трегубова й телеведучий Олег Панюта.

Цього року було вручено статуетки в 23 номінаціях, зокрема у новій категорії "Найкращий ігровий серіал". Фаворитом кінопремії стала картина "Атлантида" режисера Валентина Васяновича, яка здобула шість нагород.

Публікуємо повний список переможців "Золотої дзиґи" в 2021 році:

 

Найкращий фільм: "Атлантида", Валентин Васянович.

Найкраща режисерська робота (ім. Ю. Г. Іллєнка): Валентин Васянович, "Атлантида".

Приз глядацьких симпатій: "Пекельна Хоругва, або Різдво Козацьке", Михайло Костров.

Найкраща чоловіча роль: Юрій Кулініч ("Погані дороги").

Найкраща жіноча роль: Марина Кошкіна ("Забуті").

Найкраща чоловіча роль другого плану: Ігор Колтовський ("Погані дороги").

Найкраща жіноча роль другого плану: Оксана Вороніна ("Погані дороги").

Найкраща операторська робота: Валентин Васянович ("Атлантида").

Найкраща робота художника-постановника: Владлен Одуденко ("Атлантида").

Найкращий сценарій: Наталка Ворожбит ("Погані дороги").

Найкраща музика: Антон Байбаков ("Черкаси").

Найкраща пісня: "Пола-ла-ла", гурт Dakh Daughters, Софія Байбакова ("Віктор_Робот"). Музика  Антон Байбаков, слова  Марися Никітюк.

Найкращий документальний фільм: "Земля блакитна, ніби апельсин".

Найкращий короткометражний ігровий фільм (ім. Ю. А. Мінзянова): "Бульмастиф".

Найкращий короткометражний анімаційний фільм: "Історія України за 5 хвилин".

Найкращий ігровий серіал: "Спіймати Кайдаша", Олександр Тіменко (СТБ).

Найкращий дизайн костюмів: Галина Отенко, Керо Марія ("Толока").

Найкращий грим: Марія Петровська ("Безславні кріпаки").

Найкращий звук: Ігор Барба, Борис Петер ("В. Сильвестров").

Найкращий монтаж: Валентин Васянович ("Атлантида").

Найкращі візуальні ефекти: Олексій Москаленко ("Атлантида").

Відкриття року: Наталка Ворожбит.

Премія за внесок у розвиток українського кінематографа: Роман Балаян.

 

Дивіться також:

Жіночий погляд на війну: Наталка Ворожбит та Ірина Цілик говорять про режисерські дебюти.

8 українських фільмів, які варто подивитися на Takflix.

 

 

 

Больше