Поиск

Сучасна українська музика: 5 артистів, яких варто знати в обличчя

Сучасна українська музика: 5 артистів, яких варто знати в обличчя

Нова генерація

Текст: Buro 24/7


Слухаємо!

За останнє десятиріччя на українській музичній сцені з'явилося багато артистів, які створюють нову та цікаву музику в різних жанрах.

Розповідаємо про сучасні музичні колективи, із творчістю яких варто познайомитися: на музичних платформах або ж особисто під час Kureni City Picnic  дводенного фестивалю до Дня Києва, який відбудеться 29-30 травня.

Dennis Adu Big Band

Dennis Adu Big Band недарма називають найкращим джаз-бендом України: під керівництвом трубача Денніса Аду (який за сумісництвом є наймолодшим викладачем київського інституту музики ім. Глієра) оркестр створює музику, яка нічим не поступається найкрутішим американським джаз-колективам. У "Куренях" біг-бенд представить програму найбільших композиторів, аранжувальників і бендлідерів, таких як Sammy Nestico, Thad Jones, Bob Mintzer, Charles Mingus. Слухачі матимуть змогу почути коротку еволюцію оркестрової музики ХХ ст.

Denys Dudko quintet

Денис Дудко  український музикант, учасник гурту "Океан Ельзи". Також він грає у авторському проєкті Denys Dudko quintet, у якому він зібрав потужних духових музикантів, добре відомих столичним поціновувачам джазу: Денніс Аду (труба), Дмитро Александров (тенор саксофон), Олександр Чаркін (тромбон). На барабани Денис запросив Аліка Фантаєва. У "Куренях" квінтет зіграє як відомі хіти, так і абсолютно нові композиції, які під час карантину Денис написав у чималій кількості.

Blooms Corda

Blooms Corda  проєкт київського інтелігента Данила Галико, один із найоригінальніших гуртів незалежної музичної сцени України. У композиціях Blooms Corda, які, до речі, сам Данило пише вдома на колінці, поетичні україномовні тексти поєднуються із самобутньою фанковою, навколоджазовою музикою.

The Castle

The Castle  львівський гурт, чию творчість можна охарактеризувати як ностальгічний інді-поп. Їхня музика, з характерною атмосферою 60-х, переносить у місця, де раніше не було хіп-хопу і синтезаторів. Наслідуючи традиції гаражного року, The Castle створюють пісні, надихаючись музикою Девіда Боуї, Pink Floyd і Майлза Девіса. П'ять років тому гурт випустив свій перший кліп і зник із поля зору аудиторії на кілька років. Але нещодавно The Castle повернулися з дебютним мініальбомом, у якому ностальгують за тими самими 60-ми  "епохою, яку ми всі не застали".

Аппекс

Аппекс, він же Фірман, він же Віталік Брат,  один із учасників хіп-хоп-формації "Ціна ритму" зі Львова, артист-репер чисельних рейвів і художник (як у тату-салонах, так і на муралах десь біля Рівного). Вже не перший рік Аппекс створює власний образ сольного артиста і у своїх піснях звертається до нагальних проблем суспільства  втім, як і личить справжньому реперу.

Фестиваль Kureni City Picnic відбудеться 29-30 травня. Більше інформації на офіційних сторінках в інстаграмі, фейсбуці і телеграмі.

Читайте також: Поєднати непоєднуване: The Hardkiss представили альбом "Жива і не залізна".

 

Больше