Поиск

Hard Talk: Onuka отвечает на сложные вопросы

Hard Talk: Onuka отвечает на сложные вопросы

Интервью Buro 24/7

Текст: Buro 24/7

Фото: Фото — Александра Патока,
стиль — Patoka Studio,
мейкап и прическа — ERTEQOOB

Их задают арт-критик, писатель, дизайнер и два главреда

В феврале прошлого года Onuka выпустила VIDLIK – лучший альбом 2016 года. В него вошли четыре трека: два на украинском и два на английском языке. Авторами музыки во всех композициях выступили основатели проекта Ната Жижченко и Евгений Филатов.

Главным источником вдохновения для альбома стала Чернобыльская катастрофа и ее влияние на жизнь Украины и окружающих стран, пострадавших от аварии. По этому поводу известные друзья и поклонники певицы задали ей интересные вопросы:

1.

Антон Слепаков

Фронтмен группы "Вагоновожатые"

В зоне отчуждения осталось большое количество разрушенных индустриальных объектов. Ржавые аттракционы, фрагменты различных арматур и прочего. Не было ли идеи как-то их записать или засемплировать, используя аутентичный эмбиенс как еще одну краску такой концептуальной работы?

Дуже доречне питання. Для пісні "19 86" ми використали оригінальний запис переговорів диспетчерів пожежних частин. Вони звучать досить буденно, і в цьому весь жах. Що стосується партії фортепіано, вона була записана не на Поліссі, але в будиночку у лісі на Київщині. Якщо уважно вслухатися, можна почути природний ембієнс — спів птахів, шум вітру і цокіт собачих кігтів по підлозі.


2.

Настя Станко

Телеведущая, Hromadske TV

Зона відчуження  це єдине місце в Україні, котре надихає? Культура Полісся майже незнана широкому загалу в порівнянні, наприклад, з Гуцульщиною. Можеш назвати, згадати свої улюблені пісні, тексти, котрі б розповідали про цей особливий код Полісся?

Зона відчуження надихає по-своєму, в ній є власна особлива атмосфера, енергія і мікрокосмос. Вони притягували мене із самого дитинства. Оскільки в певному сенсі там застиг час, частково це вплинуло і на етнографічну складову. Хоча Полісся і так знане як найбільш архаїчний етнорегіон в Україні.

Я пам’ятаю, коли слухала записи із експедиції, мене вразив приспів старої бабусі: "Тіло грішне, безкінечне". Глибина…


3.

Константин Дорошенко

Арт-критик, радиоведущий, радио "Вести"

Творческий человек всегда в конкуренции с себе подобными. Вы уверены, что ваш союз с Евгением Филатовым не исчерпается, если кто-то из вас как музыкант выйдет на качественно новый уровень, а второй  нет?

Оскільки ми пишемо музику разом і вдвох є авторами проекту, вихід когось одного на новий рівень неможливий. Конкуренція між нами залишилася десь у далекому 2008 році, коли ми познайомилися. Я впевнена, що ми рухаємось синхронно і наші найкращі спільні твори ще попереду.

1


4.

Катерина Бабкина

Писательница

Чи є літературний текст, який тобі хотілося би використати у власній музичній композиції як повноцінний елемент (і звучання тексту, і його сенс)?

Мені подобається Юрій Іздрик. Я навіть розглядала можливість співпрацювати разом із ним, але вирішила спробувати власні сили. Це стосується першого альбому. Щодо EP VIDLIK, в пісні Svitanok є куплет, написаний київським стріт-арт-художником Єжи Коноп`є. Ці слова, побачені на стіні, засіли у мене в голові. І це був той винятковий випадок, коли спершу народився текст, а потім пісня.


5.

Артем Скоропадский

Пресс-секретарь "Правого сектора"

Вы используете украинские мотивы и украинские инструменты в своем творчестве, однако пока вы выступаете во всяких гламурных местах, куда ходят различные хипстеры. Как насчет того, чтобы выступить на фронте для наших солдат ВСУ и добровольцев, как это делают многие украинские музыканты?

Я не згодна з твердженням, що ми виступаємо лише в гламурних місцях. Зокрема, ми зіграли на численних фестивалях тільки в Україні, і там були далеко не одні хіпстери. Що стосується виступів на фронті, це досить важко зорганізувати з технічної точки зору. Ми декілька разів казали "так" на такі пропозиції, але коли організатори дізнавались, що ми не можемо зіграти все те ж саме під гітару біля вогнища, вони відмовлялись від цієї ідеї.

1

6.

Анна Земскова

Главный редактор журнала Harper's Bazaar

Почему ты редко улыбаешься во время выступлений?

Довгий час я була впевнена, що посмішка мені не личить. І мабуть, не було причин посміхатися. Сум — це моя зона комфорту, з якої часто дуже не хочеться виринати.


7.

Жан Грицфельдт

Дизайнер

Что бы ты спросила у Бога, встретившись с ним?

Запитала б, що насправді сталося на перевалі Дятлова.


8.

Влад Иваненко

Главный редактор журнала Playboy

Какая ваша любимая рифма к слову "Чернобыль"?

На глупые вопросы не отвечаю.

 

Читайте также: "Ми шукали Європу, а знайшли Україну". Onuka разговаривает с Dakh Daughters.