Поиск

Чому історія Каньє і Джулії Фокс — про маркетинг, а не про кохання

Чому історія Каньє і Джулії Фокс — про маркетинг, а не про кохання

Як особисте життя репера стало місцем для піару модних брендів

Текст: Buro 24/7

Фото: Kevin Leyva

Серед спонсорів — Diesel, Gap та Balenciaga

Каньє Вест (тепер просто Йє) — мабуть, найвідоміший репер світу. З амбіціями стати президентом, заснувати власну церкву або повернути Кім, його ім’я не сходить із вуст медіа. Додати до цього талант — не тільки музичний, а й дизайнерський — і кількість інфоприводів множиться до нескінченності.

Піарники Каньє щодня працюють, щоб зробити цю цифру ще більшою. Не банальними пресрелізами, а реальними історіями, які одразу збирають навколо себе папараці та журналістів. А потім — сотні лайків, коментарів та репостів. Цінність Каньє для ЗМІ неймовірна. (І ми як ЗМІ це підтверджуємо. Хоча він і гадки не має про наше існування.)

Історія з Джулією має вигляд імовірніше якісного сторітелінгу для медіа, ніж реальної історії двох закоханих. Спершу папараці помічають пару на побаченні в Маямі, потім — за лічені дні — стосунки підтверджують на сторінках журналу Interview. Звісно, з професійною фешн-зйомкою, яку провели прямо на побаченні.

“У ресторані Йє влаштував для мене цілу фотосесію, поки люди вечеряли, — розповідає його нова дівчина Джулія. — А після приготував для мене сюрприз. Тобто... я все ще шокована. Це був цілий готельний номер, наповнений одягом. Це мрія кожної дівчини, схожа на справжній "момент Попелюшки”. Тобто хто робить такі речі на другому побаченні? Чи взагалі на побаченні?” Слушне питання.

У номері готелю на Джулію чекало 40 образів із колекції Diesel весна/літо — 2022. Їх створив Гленн Мартенс — новий креативний директор бренду та засновник Y/ Project. Його призначенням Diesel сподівались відродити бренд, створивши ажіотаж із боку медіа. Коли сподівання виявились марними, маркетологи Diesel звернулись до команди Каньє. І витратили, мабуть, річний бюджет на рекламу заради того, щоб наступного дня всі знову забули про бренд.

Усі ми знаємо, що Каньє подарував би Balenciaga. Менше ніж за 24 години після “ідеального побачення” з’являються новини про колаборацію Yeezy Gap Engineered by Balenciaga. Упс.

Є здогадки, що Каньє не вперше робить рекламну кампанію зі своїх стосунків. Знімки Кім Кардаш’ян 2017 року у тоді ще не випущеному одязі Yeezy не були випадковістю. Як і чутки про стосунки репера з моделлю Іриною Шейк перед виходом його альбому Donda. Вихід Кім у весільній сукні після їхнього розлучення став кращою рекламою кутюрної колекції, про яку тільки могли мріяти Balenciaga.

Каньє був би ідеальним кейсом для вивчення теорії Маршалла Маклюена. Теоретик соціальних комунікацій ще у 1960-х писав, як усе, що нас оточує, якісно сфабриковано медіа, баченням людей, які транслюють інформацію. Папараці можуть зняти Джулію і Каньє, які тримаються за руки. Але в кадр не потрапить піар-команда репера, яка продумала кожен етап його рекламних відносин на місяці наперед. Все як заповідав Маклюен.

Іронія в тому, що інтернет досі вірить — або робить вигляд, що вірить, — незважаючи на такі очевидні сфабриковані факти. Ілюзію достовірності створює гардероб Джулії. Як і Кім, вона носить Balenciaga, обожнює її бренд Skims та… її колишнього? Ще трохи, і ми побачимо Джулію в "ідеальному худі" Yeezy Gap, кампанію якого, напевне, включили у проєкт їхніх стосунків.

До реальності повертають заяви репера про те, що він досі кохає Кім та мріє бути з нею. Він досі відповідає за її гардероб та допомагає в бізнес-проєктах Skims та KKW Beauty. Він купив будинок поблизу, щоб бути поряд у будь-який момент. Це свідчить про реальні почуття (хоч і з аб’юзерськими нахилами) більше, ніж фотографії папараці.

 

Дивіться також:

Да пребудет с нами Бог: За что мы любим Канье Уэста.

Канье Уэст снял клип вместо рекламы Yeezy Gap. Смотрите, как выглядит его "идеальный худи".

Конечно, новая девушка Канье обожает Skims.