Поиск

Натхнення колекції Erdem? Той самий прогресивний Берлін, тільки 1930-х років

Натхнення колекції Erdem? Той самий прогресивний Берлін, тільки 1930-х років

Осінь/зима — 2022

Текст: Buro 24/7

Британський бренд презентував колекцію на Тижні моди у Лондоні

Натхненням колекції Erdem осінь/зима — 2022 стало нічне життя Берліну. Того самого Берліну, який ми знаємо сьогодні, от тільки у міжвоєнний період 1930-х років, коли у німецькому місті жила й творила група жінок, що втілювали прогресивний культурний дух часу. Серед них — художниця Жанна Маммен та Ельфріда Лозе-Вехтлер, танцівниці Аніта Бербер і Валеска Герт і фотографиня Мадам д’Ора, чиї роботи вже служили натхненням чоловічої колекції Erdem.

В часи загрози війни й консерватизму ці жінки не боялись руйнувати гендерні стереотипи. Майже за століття до того, як це стало нормою, вони носили традиційно чоловічий одяг та відкривали лесбійські бари. Ердем Мораліоглу майстерно рефлексує щодо історичних періодів: 1930-ті були часом прогресивних ідей та воєнної загрози в Європі. Нічого не нагадує?

Про моду минулого в колекції свідчать історичні елементи, як-от жакард та вечірні сукні з вишивкою. Про сучасність нагадують елементи деконструкції та вільна інтерпретація гендерних кодів. Дизайнер заявляє: консерватизм лишився у минулому. 

Нагадаємо, бренд Erdem представлений в Asthik, онлайн та за адресою: Київ, бул. Лесі Українки, 7а.

Дивіться також:

Raf Simons пропонують ховатися від жахів сучасного світу в капелюхах епохи Відродження.

Simone Rocha створили колекцію за мотивами ірландської хорор-легенди.

Колекція Emilia Wickstead — ода любові до Мілану (і стилю його мешканців).