Поиск

На UFW можна буде обмінятись одягом! Чого чекати від нового сезону

На UFW можна буде обмінятись одягом! Чого чекати від нового сезону

No Season Season

Текст: Buro 24/7

Тиждень моди пройде з 31 серпня по 3 вересня

Пандемія коронавірусу поставила під питання доцільність діючих правил модної індустрії. У відповідь на це Ukrainian Fashion Week адаптується до вимог сьогодення: тиждень моди відмовляється від концепції сезонності та продовжує розвиток напряму sustainability.

Попри глобальну кризу, UFW оголосив проведення чергового сезону, оприлюднив нову концепцію і продовжує розвивати три напрямки, що були визнані у попередніх сезонах як пріоритетні: підтримка молодих дизайнерів, сталий розвиток моди та міжнародні креативні колаборації.

Sustainability

Цього сезону проєкт Be Sustainable! презентує The Swapchain  глобальну онлайн-платформу обміну одягом. The Swapchain  це перше у світі віртуальне ком'юніті, де історію кожного продукту та його екологічний слід можна відстежити за допомогою технології Blackchain.

Платформу створено всесвітньо відомими компаніями Global Fashion Exchange та Lablaco, які працюють із fashion-брендами та рітейлерами по всьому світу, впроваджуючи сталі та циркулярні рішення для їхніх бізнесів.

Кожен охочий може принести свої речі на обмін, тим самим надати їм нове життя, а також обрати для себе речі, що будуть представлені у просторі.

Саміт з екологічної моди

В рамках Be Sustainable! пройде саміт з міжнародними експертами. Серед запрошених спікерів  Патрік Дафі (Patrick Duffy), засновник Global Fashion Exchange та Intandem Creatives, Лоренцо Альбріджі (Lorenzo Albrighi) та Юн Куо (ShihYun Kuo), засновники Lablaco, Патрік Макдавелл (Patrick McDowell), лондонський дизайнер, Сабріна Ґільдхаус (Sabrina Gildehaus), CEO GILDEHAUS, Кейрі Ленціус (Kairi Lentsius), fashion-дизайнерка, викладачка факультету текстилю у Pallas University (Естонія) і багато інших.

Головною темою цьогорічного саміту стала циркулярна економіка та майбутнє сталої моди.

Підтримка молодих дизайнерів

Для того щоб знизити фінансове навантаження на створення колекцій в цьому сезоні, члени Ukrainian Fashion Council передали молодим дизайнерам тканини для пошиття колекцій  як для фіналістів конкурсу "Погляд у майбутнє", так і для учасників платформ New Names та Fresh Fashion. Повноцінний New Generation Day продемонструє 8 шоу і 2 покази у форматі, що з'явився на UFW минулого сезону,  Graduate Show українських приватних fashion-шкіл.

Фінал XXI Всеукраїнського конкурсу молодих дизайнерів одягу "Погляд у майбутнє" відбудеться 31 серпня. Свої колекції у фіналі представлять 18 конкурсантів, які були обрані з понад сотні претендентів із 11 міст України.

Міжнародні колаборації

Цього сезону UFW також презентує мультидисциплінарний проєкт Ukraine is the Center of My Universe. Проєкт об'єднає українських дизайнерів та лідерів креативних індустрій у спільній діджитал-платформі. Мета платформи  презентувати український культурний рух, який широко відомий на світовій арені завдяки fashion-індустрії, на провідних тижнях моди. До проєкту залучені також британські креативні агенції та незалежні митці з інших країн. Проєкт реалізується за підтримки Українського культурного фонду.

Смотрите также:

Як запустити успішний sustainable-бренд? Розповідають Gunia Project та Ksenia Schnaider.

Молоді дизайнери створять форму для працівників комунальних служб.