Поиск

Осінь — пора читання: Ось 6 книжок, які вас зацікавлять

Осінь — пора читання: Ось 6 книжок, які вас зацікавлять

Книжкова полиця

Текст: Buro 24/7


Вибір BURO x Yakaboo x "Кураж"

12-13 вересня на ВДНГ відбудеться книжковий ярмарок "Літературний "Кураж". Редакція BURO разом із інтернет-книгарнею Yakaboo та благодійною барахолкою "Кураж" підготувала добірку книжок, вартих уваги, які можна буде знайти на ярмарку.

Вітольд Шабловський, "Як нагодувати диктатора"

Осінь — пора читання: Ось 6 книжок, які вас зацікавлять (фото 1)

Хочете дізнатися, як жили та які страви обожнювали відомі диктатори світу? Польський журналіст Вітольд Шабловський здійснив мандрівку чотирма континентами та п'ятьма країнами (Угандою, Кубою, Іраком, Албанією та Камбоджею) і зібрав унікальний матеріал про таємниці тиранів. У книзі представлено історії п'яти найкривавіших диктаторів ХХ століття: Саддама Хусейна, Іді Аміна, Енвера Ходжі, Фіделя Кастро та Пола Пота. Завдяки розповідям кухарів читачі не тільки дізнаються, які страви їм готували, а й за що їх боялися та любили. Хто з диктаторів любив гостре, а хто прісне? Що їв Пол Пот, поки мільйони камбоджійців помирали від голоду? Яку страву їв Саддам Хусейн після того, як віддав наказ про газові атаки проти курдів? Чи не розболівся у нього після трапези живіт? 

Джоді Кантор і Меган Туей, "Вона розповіла"

Осінь — пора читання: Ось 6 книжок, які вас зацікавлять (фото 2)

Гучне розслідування журналісток Джоді Кантор і Меган Туей тепер доступне українською мовою. Книга, що отримала Пулітцерівську премію в категорії "Служіння суспільству" й дала поштовх руху #MeToo, змінює життя жінок усього світу. Авторки заговорили на тему, яка занадто довго була табуйованою, – сексуальне насильство. Вони викрили сексуальні злочини всесвітньо відомого продюсера Гарві Вайнштайна, таврували за зневагу до жіноцтва президента Дональда Трампа, добилися публічного обвинувачення судді Верховного суду США Бретта Кавано в сексуальному домаганні. "Вона розповіла" – це понад 300 сторінок шокувальних історій жінок, їхніх переживань, сили та сміливості говорити те, про що мовчало суспільство роками.

Уривок з книги читайте у нашому матеріалі.

Тара Шустер, "Купи собі той довбаний букет"

Осінь — пора читання: Ось 6 книжок, які вас зацікавлять (фото 3)

Як позбутися упереджень та навчитися любити себе? Письменниця та драматург Тара Шустер на основі власного досвіду розповідає про те, як перевернула своє життя з голови на ноги та віднайшла гармонію з собою. Книга сповнена спогадів, самоаналізу та порад, які допомогли конкретно авторці. Для неї переломний момент настав у день двадцятип'ятиріччя, коли вона вирішила, що уже час припинити свої муки. Щоденні ритуали для розуму, тіла та стосунків – це дієві формули успіху від Тари Шустер. Поради з книги допоможуть проаналізувати минуле, розгледіти несвідомі самообмеження, захиститися від внутрішнього критика, вийти з безвихідного становища і гармонізувати свій внутрішній світ. 

Мері Л. Трамп, Too Much and Never Enough: How My Family Created the World's Most Dangerous Man

Осінь — пора читання: Ось 6 книжок, які вас зацікавлять (фото 4)

Довкола цього видання уже розрісся широкомасштабний скандал у США. Чому? Мері Л. Трамп, племінниця президента Дональда Трампа, написала книгу, де розповідає історію своєї родини. Психолог за освітою, Мері Л. Трамп пояснює, як її дядько став людиною, що загрожує добробуту всього світу. Вона аналізує події та сімейні моделі, що сформували особистість з пошкодженою психікою, описує дивні та хворобливі відносини між Фредом Трампом і його двома старшими синами – Фредом-молодшим і Дональдом. 

Френк Раян, "Вірусосфера. Від застуди до COVID – навіщо людству віруси"

Осінь — пора читання: Ось 6 книжок, які вас зацікавлять (фото 5)

Здається, що тема COVID-19 вже стала буденною. Утім, що ми знаємо про цей вірус? Британський лікар-дослідник Френк Раян детально описує вірусосферу: для чого нам віруси, яка їхня роль, якими вони бувають, як поширюються і чи змінилося б наше життя без них на краще. Застуда, смертельні віруси, грип, вірус Ебола і COVID-19 – усе методично розібрано. Автор наголошує, що деякі захворювання та епідемії розвиваються через втручання людини в екосистему. Можливо, так трапилося і з коронавірусом? З іншими вірусами людина навчилася співіснувати, наприклад з епідеміями грипу. Проти деяких у нас уже виробився імунітет. 

Малкольм Гладуелл, "Разговор с незнакомцем. Почему мы ошибаемся в людях и доверяем лжецам"

Осінь — пора читання: Ось 6 книжок, які вас зацікавлять (фото 6)

Канадський письменник, один зі 100 найвпливовіших людей Північної Америки за версією журналу Time Magazine, Малкольм Гладуелл створив унікальну книгу. Це дослідження, де описано стратегії взаємодії з незнайомцями та наші уявлення про них. Більшість людей в процесі взаємодії з незнайомцями потрапляє в парадокс: починає з віри, припиняє вірити, коли вже більше не може позбутися сумнівів і побоювань. Саме в цьому прихована причина фатальних помилок, особистих нещасть, хибних судових рішень і навіть трагедій світового масштабу. Серед них, наприклад, неможливість розгадати подвійну гру Гітлера, стрілянина поліцейських у невинних людей, тому що їхня поведінка здавалася підозрілою. Автор, аналізуючи безліч історій, дійшов надзвичайного висновку: людина не може розпізнати брехуна, навіть спілкуючись з ним протягом тривалого часу.

 

 

Дивіться також: Международного Букера получила 29-летняя писательница из Нидерландов.

Оставьте комментарий

Больше