Поиск

\"Золотий хрін\": Хто з українських письменників отримав премію за найгірший опис сексу

"Золотий хрін": Хто з українських письменників отримав премію за найгірший опис сексу

Текст: Buro 24/7


Інтимні фрагменти, від яких незручно

Українські критики визначились з переможцем премії "Золотий хрін" – 2020, яку щорічно присуджують автору найгіршого опису сексу у літературі. Перше місце члени журі віддали письменнику Андрію Любці за фрагмент з роману “МУР” (він же переміг і шляхом глядацького голосування). Серед номінантів на премію були також Юрій Андрухович, Софія Андрухович, дебютант Гліб Гусєв, Антін Мухарський та інші.

До журі "Золотого хріну" увійшли журналістка і засновниця проєкту "Рагу.лі" Таня Микитенко, літературний критик Юрій Володарський, літературна критикиня Тетяна Трофименко, а також журналіст і блогер Андрій Дрозда.

Нагадаємо, минулого року “Золотий хрін” присудили письменниці Люко Дашвар за інтимний фрагмент з роману “Ініціації”. Вперше українську премію за найгірший опис сексу вручили у 2018 році Любко Дерешу (“Спустошення”).

Ось фрагмент з роману “МУР” Андрія Любки:

"Золотий хрін": Хто з українських письменників отримав премію за найгірший опис сексу (фото 1)

"Я дер її як останню сучку. В якийсь момент я усвідомив, що це моя помста усій українській політиці. Оскільки українські політики роками мали нас усіх у дупі, то тепер я мав у дупу її, українську політику. Я вставляв їй за незаконну приватизацію, бив по сраці за вбивство Чорновола, тягнув за волосся за Стіл національної єдності і поразку Помаранчевої революції ... за злочинний режим Януковича й політичні репресії і кінчив у неї, навіть не спробувавши вийти, за всі сфальсифіковані вибори і змарновані надії нашого народу! Ось що я думаю про їхню політику".

А ось решта номінантів на "Золотий хрін":

Юрій Андрухович "Радіо Ніч"

"Золотий хрін": Хто з українських письменників отримав премію за найгірший опис сексу (фото 2)

"Вільною від хаотичних пестощів рукою вона потяглася по його напнутий пуч і без зайвих мануально-оральних прелюдій, а також відхилень і неточностей, підштовхнула до себе в міжніжжя. Обоє напружено зітхнули в цілковитому захваті. Чи то ще тільки у передчутті цілковитого захвату.
– Без преза? – нагадав Ротський четвертий обов'язковий пункт коїтальної згоди.
На перші три було й так запізно".

Гліб Гусєв "Не святий"

"Золотий хрін": Хто з українських письменників отримав премію за найгірший опис сексу (фото 3)

Воркшоп з кунілінгусу:

"Про алфавіт знаєш? – сказала Сатана. – Бачу, що знаєш. Ідея правильна. Але алфавіт – це монотонно. Пиши фрази, будь-які. Можна вірші Євтушенка. Євтушенка я люблю".
Віршів Євтушенка я не знав. Узявся виписувати перше, що спало на думку. "Туркменістане, люба вітчизно, краю мій рідний..."

Вадим Яковлев "Там, де починається територія"

"Золотий хрін": Хто з українських письменників отримав премію за найгірший опис сексу (фото 4)

"Раптовий біль пронизує нижче спини, і я несвідомо і хапливо кидаю погляд на свої ноги. Оксана закинула їх собі на спину і хтиво дивиться. Знову відчуваю цей біль і усвідомлюю, що він йде від моєї дупи. Вона вставила в неї пальці.
– Мені боляче, – промовляю знавіснілим голосом, втративши через ці стрибки з однієї реальності в іншу моральні і фізичні сили опиратися.
– Знаю, – ласкаво відказує Оксана і ще навальніше встромляє свої хижі пальці".

Софія Андрухович "Амадока"

"Золотий хрін": Хто з українських письменників отримав премію за найгірший опис сексу (фото 5)

"Твоє зап'ястя опинилося у зап'ястях стегон, долоня вперлась у куприкову кістку. Лівою рукою ти тримав її за плечі, ліктем притримуючи голову. Ти наблизив її обличчя до своєї щоки, намагаючись зафіксувати, щоби струшувати нею якнайменше. Її лице, перекреслене шрамами на сегменти, було вкрите прозорим пушком. Випадково торкнувшись носом її шиї, ти відчув, що її піт тепер став крижаним. Але там, де зав'язла твоя права рука, ставало дедалі тісніше, дедалі спекотніше. Ковзка плоть пульсувала, розбухаючи, і твоя долоня пульсувала з нею в такт, не намагаючись вирватися з пастки".

Дана Оханська "КОХАЙТЕ_ся"

"Золотий хрін": Хто з українських письменників отримав премію за найгірший опис сексу (фото 6)

"З тобою можна без прелюдій – стань позаду.
Волосся в "кінський хвіст" збери й тягни.
Вже досить ніжностей – я хочу трохи яду.
Без краплі совісті. Без відчуття вини".

Антін Мухарський, "Карантин. Непристойні автобіографічні оповідки, написані під час карантинної самоізоляції в українському селі Плесецьке під Києвом..."

"Золотий хрін": Хто з українських письменників отримав премію за найгірший опис сексу (фото 7)

"У кілька прийомів роздягнувши дівчину (вона, до речі, мені у цьому дуже делікатно й ніжно допомагала), я нарешті дістався до того пункту наміченої програми, який називався "стимуляція ерогенних зон". Висолопивши язика, зашерхлим від зневоднення м'язом я облизував її тугі дівочі груди й паралельно десь щось намагався стимулювати у зоні паху, з жахом констатуючи абсолютну відсутність будь-яких тектонічних зрушень у зоні мого зів'ялого тюльпана. Але раптом сталося маленьке диво. Її делікатні зойки й волога, яку я раптом відчув на своїй долоні, викликали й у мені приплив теплої хвилі. Тюльпан ворухнувся і почав оживати".

 

Нагадаємо, "Золотий хрін" – аналог премії Bad Sex in Fiction Awards, яку вручає британський літературний журнал Literary Review. У 2020-му критики відмовились обирати переможця, бо рік для всіх видався непростим.

Дивіться також:

Джоан Роулинг написала книгу, где убийца – трансвестит. За это ее похоронили в соцсетях.

Во Франции хотели запретить книгу "Я ненавижу мужчин", но сделали только хуже.